هدایت به بالای صفحه

صفحه اصلی > اخبار و رویدادها 
ساعت
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

با همت وتلاش خلاقانه شهرداری منطقه یک بندرعباس انجام شد؛ نصب المان بومی محلي انتظار

المان انتظار که شامل تندیس دو بانو با پوشش سنتي زنان هرمزگان است در محدوده شهرداری منطقه یک بندرعباس نصب شد.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک شهرداری بندرعباس؛ جواد چشم براه گفت: با هدف ایجاد جلوه‌های بصری و ارتقای سطح زیبایی در منظر شهری ، با بهره گيري  از ظرفيت هاي آييني و سنتي در قالب طرح پوشش محلي و بومي در محدوده  شهرداری منطقه یک بندرعباس ابتدای خیابان پرفسور خشنودی اقدام به نصب اِلمان با مفهوم  انتظار کرده ايم.

 

سرپرست منطقه یک شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه اِلمان مذکور مفهوم انتظار بانوان هرمزگاني را در قالب كاراكتر هاي بومي به همراه دارد، خاطرنشان کرد: این المان تركيبي از دو تندیس رئاليستي  از بانوان  بندرعباسي با لباس سنتی استان هرمزگان است که در ارتفاع تقریبی  ۲ و نیم متر  طراحي و ساخته شده است.

 

 چشم براه افزود: المان مذکور با توجه به نوع خاص پوشش بانوان منطقه  و ترکیب رنگ لباس های سنتی در جهت زیبا سازی، هویت بخشی و حفظ ارزش های بومی و محلی در محدوده منطقه یک نصب شده است.

 

وی یادآور شد: نمادها و المانهاي بومي ، محلي و سنتي از مولفه هاي مهم هويت بخشي به محيط شهر مي باشد و حفظ ارزش های فرهنگي اجتماعی فولكوريك از وظايف مهم شهرداري ها در حوزه كالبدي شهر است و بايد در مدیریت شهری ترویج فرهنگ بومی و محلی بیشتر‌ مورد توجه قرار گیرد.

 


٠٠:٣٥ - چهارشنبه ١٠ فروردين ١٤٠١    /    شماره : ١٣٣٩٢    /    تعداد نمایش : ٢٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج